Krąg Męski i Krąg Kobieco-męski

 

Jestem wdzięczny za możliwość rozumienia ważnych lekcji w moim życiu i za możliwość dzielenia się nimi z potrzebującymi. W swoim życiu straciłem ojca w wieku 8 lat. Nie byłem w pełni świadomy konsekwencji braku ojca w tak młodym wieku. Jednak to wydarzenie pomogło mi zrozumieć bardziej energię męską, oraz jej brak. Brak wzorca męskiej energii i konsekwencje, które mają wpływ na całe życie. Kręgi męskie i kręgi kobieco-męskie mają bardzo pozytywny wpływ na zharmonizowanie energii męskiej i kobiecej, oraz na życie ludzi, którzy z różnych przyczyn mają zachwianą energię swojej męskości i kobiecości. Uważam, że tego rodzaju spotkania w odpowiednim gronie dojrzałych Świadomości, może pomóc uniknąć trudnych i często niepotrzebnych lekcji w przyszłości. 


Spotkanie w męskim gronie mające na celu umocnienie i osadzenie się w energii męskiej. W dzisiejszych czasach równowaga energii męskiej i kobiecej naszej planety została mocno zachwiana, za sprawą wojen i innych zdarzeń głównie z przeszłości, które postawiły kobiety w bardzo trudnej sytuacji, przez co czasem musiały wejść w rolę, którą niegdyś odgrywali wyłącznie mężczyźni. To sprawiło, że młodzi, którzy zbyt często nie mają odpowiedniego wzorca męskiej i kobiecej energii, a czasem nawet nie mają jej wcale w bliskim otoczeniu, rozwijają się z ich brakiem, a jest to bardzo potrzebne do poprawnego funkcjonowania społeczeństwa. Kiedy mężczyźni są zdrowi pod względem energii męskiej, to kobiety mogą być bardziej kobiece i pokazywać swoje piękno. A gdy kobiety mają na to warunki i mogą emanować swoją kobiecością, zmienia się wiele na znacznie lepsze dookoła.
Kręgi męskie, które organizuję, tworzą przestrzeń, która pomaga w zrozumieniu energii męskiej i umocnieniu się w byciu mężczyzną. Kręgi kobieco-męskie mają na celu między innymi pomóc w zrozumieniu prawidłowości energii kobiecej i męskiej, które gdy są zdrowe, tworzą piękną całość i które pomagają w uwolnieniu ogromnego potencjału energii kobiecej. Zasady kręgu są proste.
Na kręgu nie ma lidera. Zasiadamy wszyscy, jak równy z równym, z szacunkiem do każdego. Przemawia ten, kto trzyma kij. Kiedy skończy mówić przekazuje kij kolejnej osobie, lub jeśli jest potrzeba dyskusji otwartej ze wszystkimi kładzie kij na przeciwko siebie. Trwa ona do momentu, aż kij nie zostanie podniesiony z powrotem. Kończąc wypowiedź i przekazująć kij dalej wypowiada "aho", na znak zakończenia, a inni uczestnicy kręgu wypowiadają "aho", na znak zatwierdzenia i rozpoczęcia nowej wypowiedzi kolejnej osoby. Najważniejszą zasadą jest tajemnica kręgu, co oznacza, że to co zostało wypowiedziane i to co się wydarzyło na kręgu, pozostaje między jego uczestnikami. Na kręgach, które organizuję, pierwszą kolejkę rozpoczynamy słowami podziękowania za piękne rzeczy w naszym życiu. Wzbudza to uczucie wdzięczności, które jest wysoko wibracyjną energią, mającą między innymi pozytywny wpływ na programowanie wody w otoczeniu, co udowodnił Masaru Emoto w swoich badaniach i który dostał za to nagrodę Nobla. Woda, z której dla przypomnienia składamy się w około 70%, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, więc warto zadbać, aby była jak najwyższej jakości, nie tylko na kręgu, ale i w codziennym życiu. Na kręgach które organizuję przeprowadzam też krótkie koncerty z udziałem instrumentów takich jak gong, misy tybetańskie, bębny, flety dzwonki koshi, Tank drum, grzechotki. Tu warto też wspomnieć, że koncerty na żywo z różnymi instrumentami, zwłaszcza z gongami i, mają również bardzo dobry wpływ na poprawne funkcjonowanie człowieka dzięki zdrowotnym falą, które emitują, a których nie ma, gdy dźwięk jest z głośnika w postaci zapisu cyfrowego. W zależności od liczby uczestników kręgu i jego przebiegu, liczba kolejek jest różna. Każdy porusza tematy, jakie najbardziej potrzebuje omówić podczas kręgu. Można zadać pytania, do których inni uczestnicy kręgu mogą się odnieść i pomóc w głębszym zrozumieniu, wspólnie szukając odpowiedzi. Jeśli ktoś nie czuje potrzeby mówienia, przekazuje kij dalej, mówiąc "aho". Po kręgu mamy też trochę czasu dla siebie, aby porozmawiać, czasem pomedytować, w zależności jaka narodzi się potrzeba. Serdecznie zapraszam zainteresowanych. Aho.

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.